Adam Małysz mocno zdenerwowany po mistrzostwach świata juniorów. Polak krytykuje podejście młodego skoczka

- Szkoda mi trzech chłopaków. Trzech, bo kolega Kastelik lekceważy sobie resztę ekipy. Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę - napisał Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego po drużynowym konkursie mistrzostw świata juniorów. Polacy zajęli piąte miejsce, a wszystko przez upadek Dominika Kastelika.

Tym razem Małysz nie był tak spokojny, jak do tego przyzwyczaił. Były skoczek w dosadnych słowach skrytykował postępowanie Dominika Kastelika. - Było już wielu takich utalentowanych skoczków, którzy przekreślili sobie przyszłość w tym sporcie. Ale jak myśli się o wszystkim wokół tylko nie o tym, co ważne dla skoczka. Ktoś powie, że uwziąłem się na niego, przecież upadek każdemu się zdarzy. Ale dyskwalifikacja w konkursie indywidualnym to też jego wina. Manipulował przy sprzęcie po kontroli na górze skoczni, przed skokiem, doskonale wiedząc, że nie może tego robić. Upadek podczas konkursu każdemu może się zdarzyć lecz lądując w ten sposób muszę być przygotowany, mięśnie muszą być napięte, a nie od niechcenia, jakby mi to zwisało. Po prostu nie mogę tego pojąć - napisał Małysz.

Kastelik nie będzie dobrze wspominał tych mistrzostw. 19-latek został zdyskwalifikowany w konkursie indywidualnym, a w ,,drużynówce'' zniweczył wysiłek kolegów, bo zaliczył upadek w drugiej serii. Polscy juniorzy próbowali odrobić stratę około 30 punktów, ale świetne skoki Tomasza Pilcha, Bartosza Czyża i Pawła Wąska pozwoliły jedynie ją zmniejszyć do 4,4 pkt. -

Konkurs drużynowy w Park City zakończyliśmy na piątym miejscu, a moja mina mówi wszystko. Jestem zły. Szkoda mi trzech chłopaków. Trzech, bo kolega Kastelik lekceważy sobie resztę ekipy. Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę - zauważył zdenerwowany Małysz.

Po takich słowach legendy polskich skoków trzeba się wziąć mocno do pracy, albo poszukać innego zajęcia.

Zobacz wideo

Drugie zwycięstwo w historii Polaków w konkursie drużynowym! [MEMY]

Więcej o: