PŚ w skokach. Bez zmian w drużynie na sobotni konkurs

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w polskiej ekipie i w sobotę Willingen o zwycięstwo powalczy ta sama czwórka zawodników, która rywalizowała w zawodach drużynowych w Klingenthal i Zakopanem, czyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Początek zawodów o godz. 16. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Sobotni konkurs będzie trzecim drużynowym w sezonie 2016/17. Pierwszy - 3 grudnia w niemieckim Klingenthal - wygrali Polacy przed Niemcami i Austrią. Był to pierwszy triumf biało-czerwonych w historii. W drugim na Wielkiej Krokwi w Zakopanem triumfowali Niemcy przed Polską i Słowenią.

W niedzielę sześciu polskich skoczków narciarskich wystartuje w konkursie indywidualnym. Kwalifikacje wygrał reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger. Kamil Stoch, który triumfował w czterech ostatnich konkursach cyklu, oddał najdłuższy skok. W kwalifikacjach Dawid Kubacki zajął dziewiąte miejsce - 133,5 m, 14. był Jan Ziobro - 130,5, a 16. Stefan Hula - 130,5.

Stoch, lider cyklu, a także Maciej Kot i Piotr Żyła byli zwolnieni z udziału w kwalifikacjach, ponieważ plasują się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ.

Zobacz wideo
Więcej o: