Skoki narciarskie. Peter Prevc trzecim sportowcem świata

Słoweńskiego skoczek został doceniony w głosowaniu Akademii Sportowej Stanów Zjednoczonych na sportowca Roku 2016. Plebiscyt wygrał Michael Phelps, który wyprzedził Usaina Bolta.

Najstarszy z braci Prevców ma za sobą genialny rok. Słoweniec w sezonie 2015.2016 został mistrzem świata w Lotach Narciarskich, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a także klasyfikację generalną Pucharu Świata. Co więcej, wygrał aż 15 zawodów. Nikt wcześniej w historii nie odniósł tylu zwycięstw w jednym sezonie.

Wyczyn skoczka został doceniony w plebiscycie Akademii Sportowej Stanów Zjednoczonej na najlepszego sportowca świata 2016 roku. Lepsi od Prevca okazali się tylko: sześciokrotny medalista olimpijski z Rio de Janeiro (pięć złotych i jeden srebrny), pływak Michael Phelps oraz trzykrotny złoty medalista olimpijski, sprinter Usain Bolt.

Słoweniec okazał się lepszy od m.in. piłkarza Cristiano Ronaldo, tenisisty Andy'ego Murraya czy wybitnych koszykarzy - Stephena Curry'ego i LeBrona Jamesa.

- Oto informacja dla tych, którzy uważają skoki narciarskie za sport niszowy. Przegrał tylko z Usain Bolt oraz Michael Phelps - bohaterami igrzysk olimpijskich w Rio. Gratulacje! - tak wyniki plebiscytu na oficjalnym Facebooku skomentował Adam Małysz.

Wśród pań najlepsza była multimedalistka olimpijska, gimnastyczka Simone Biles, która pokonała pływaczkę Karinkę Hoszzu i tenisistkę Serenę Williams.

Stoch ma nowego stylistę a Żyła paprykę [MEMY]

Zobacz wideo
Więcej o: