Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała homologację skoczni w Zakopanem!

Dokument ten umożliwia przeprowadzenie zawodów najwyższej rangi. Wielka Krokiew przed sezonem 2016/2017 przeszła pierwszą część modernizacji.

Jak czytamy na stronach Centralnego Ośrodka Sportu, Wielka Krokiew jest gotowa na zbliżające się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się w Zakopanem w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Pierwsza część modernizacji polegała na wymianie torów najazdowych i przebudowie rozbiegu. Wszystkie prace na skoczni zostały zaakceptowane przez FIS.

Wielką Krokiew czeka jeszcze przebudowa zeskoku, w której tzw. bula zostanie lekko spłaszczona, dzięki czemu skoki będą dłuższe i bezpieczniejsze. Zmieni się także rozmiar skoczni ze 134 na 139 metrów.

Pierwszy skok na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza, jeszcze przed świętami, oddał kombinator norweski - Wojciech Marusarz, rodzinnie związany z patronem zakopiańskiej skoczni. Opinie dotyczące częściowo zmodernizowanej skoczni są bardzo pozytywne. Zawodnicy chwalą także zamontowane niedawno tory najazdowe i bezpieczeństwo lotu. Zadowolony wydaje się być również szkoleniowiec polskiej kadry. - Obiekt wygląda naprawdę świetnie, a nowy rozbieg jest bardzo dobry. Nie ma dużej zmiany, ale trochę inaczej się teraz skacze, leci się nieco niżej nad zeskokiem. Skocznia ma dobry profil i pozytywnie oceniam modernizację obiektu. Wszystko było doskonale przygotowane na nasz trening i chciałbym podziękować osobom, które się do tego przyczyniły. Wykonały naprawdę super pracę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - dodał Stefan Horngacher w rozmowie z PZN.

Weekend z Pucharem Świata w Zakopanem w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Tydzień wcześniej skoczkowie przyjadą do Wisły.

Zobacz wideo

Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni! Wenger zły na Kota, a Duda? "Nie dziękujcie"

Copyright © Agora SA