Stoch pokazuje jak wygląda szczęśliwy człowiek. A Małysz przestrzega: TCS to długa, męcząca impreza

- Tak wygląda człowiek szczęśliwy po pracy - napisał Kamil Stoch na swoim Facebooku, gdzie zamieścił swoje zdjęcie po czwartkowych kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie, w których zajął drugie miejsce.

Polacy w komplecie zakwalifikowali się do piątkowych zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie, które rozpoczynają 65. Turniej Czterech Skoczni. Wśród podopiecznych Stefana Horngachera najlepiej spisał się Kamil Stoch. Skoczek z Zębu uzyskał aż 137,5 m, co dało mu drugie miejsce (za Danielem Andre Tande - 139 m).

- Tak wygląda człowiek szczęśliwy po pracy - napisał Stoch na Facebooku i zamieścił swoje zdjęcie.

Wpis na Facebooku zamieścił także Maciej Kot, który po przeciętnych treningach, uzyskał 133 metry i zajął piąte miejsce w kwalifikacjach.

Zadowolony ze skoków Polaków jest też Adam Małysz. Były mistrz na swoim Facebooku przestrzega jednak, że przed nimi długa i męcząca impreza. Uspokaja też wszystkich martwiących się tym, że Jan Ziobro i Piotr Żyła w piątek skakać będą w jednej parze.

W konkursach Turnieju Czterech Skoczni obowiązuje w pierwszej serii system pucharowy - zawodnicy startują w parach, a przegrany odpada, z wyjątkiem pięciu tzw. lucky loserów z najwyższymi notami.

Oto "polskie" pary:

Jan Ziobro - Piotr Żyła

Klemens Murańka - Cene Prevc

Stefan Hula - Andreas Stjernen

Dawid Kubacki - Jewgienij Klimow

Maciej Kot - Jarkko Maeaettae

Kamil Stoch - Anders Fannemel

Początek piątkowej rywalizacji o godz. 16.45. Relacje na żywo ze wszystkich kwalifikacji oraz konkursów Turnieju Czterech Skoczni w Sport.pl - to jest Twój LIVE!

Turniej Czterech Skoczni. Małysz, Fortuna, Kot i Szturc typują: Stoch wygra, Żyła czarnym koniem?

Zobacz wideo
Więcej o: