MP w skokach. Żyła mistrzem Polski! Kot pobił rekord Wielkiej Krokwi

Piotr Żyła wygrał poniedziałkowy konkurs mistrzostw Polski, który odbył się na zmodernizowanej skoczni w Zakopanem. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki, a brązowy Maciej Kot.

Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]

W zawodach udziału nie wziął jeden z głównych faworytów do złota, lider polskiej kadry - Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zrezygnował ze startu z powodu przeziębienia.

Po pierwszej serii prowadził Piotr Żyła, który osiągnął 127,5 m. Drugi był Stefan Hula (126,5 m), a trzeci Dawid Kubacki (124 m). Niespodziewanie pierwszy skok zepsuł Maciej Kot, który wylądował na 120 metrze, co dało mu dopiero szóstą lokatę.

Triumfator Letniego Grand Prix poprawił się znacznie w drugiej serii. Skoczył 139 metrów i ustanowił tym samym nowy rekord skoczni. Dzięki znakomitej drugiej próbie awansował na 3. miejsce i mógł cieszyć się z brązowego medalu. Srebro przypadło ostatecznie Kubackiemu, a złoto Żyle.

Mistrzostwa Polski były ostatnim testem polskich skoczków przed rozpoczynającym się 30 grudnia w Oberstdorfie Turniejem Czterech Skoczni.

Zobacz wideo

Poznajcie piekną i wysportowaną dziewczynę Macieja Kota!

Więcej o: