PŚ w Engelbergu. Piotr Żyła najlepszy w kwalifikacjach. Wszyscy Polacy w konkursie!

Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, a także Kamil Stoch i Maciej Kot wystąpią w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Engelbergu. Początek zawodów o 14, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl - to jest Twój LIVE!

Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Najlepszy z nich, Piotr Żyła był dziewiąty. Kwalifikacje wygrał Andreas Wellinger.

Żyła lądował na 130. metrze. Do konkursu awansowali również: Kubacki (13. miejsce), Hula (17.), Zniszczoł (27.) i Murańka (40.). Dwóch Polaków z najlepszej dziesiątki oddało skoki próbne. Kamil Stoch wylądował na 140. metrze. Maciej Kot skoczył 128,5 metra.

Wśród zawodników z czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą walczyć o prawo startu w konkursie, najdalej - po 140,5 m - skoczyli lider i wicelider pucharowej klasyfikacji, czyli Słoweniec Domen Prevc oraz Norweg Daniel Andre Tande.

Przypomnijmy, że sobotni konkurs w Engelbergu wygrał Austriak Michael Hayboeck. Z Polaków najwyższe, dziewiąte miejsce, zajął Stoch, Kot był dwunasty.

Pierwsza seria niedzielnego konkursu rozpocznie się o 14. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl - to jest Twój LIVE!