Skoki narciarskie. Borek Sedlak zastąpił Mirana Tepesa na stanowisku asystenta Waltera Hofera

Były czeski skoczek narciarski Borek Sedlak został nowym asystentem dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera. Zastąpił na tym stanowisku Mirana Tepesa.

Tepes nie odszedł na emeryturę, ma dopiero 55 lat. Zmiana jest efektem nowego trendu w międzynarodowej federacji (FIS), czyli dążenia do większej transparentności działań. W przeszłości zdarzało się, że Bozidar Prevc oceniał wśród skoczków swoich synów Petera i Domena, a Tepes podejmował decyzje, które dotyczyły jego syna Jurija.

Teraz Tepes będzie asystentem dyrektora PŚ, ale wśród kobiet. W męskich zawodach zastąpi go Sedlak. Czech ma 35 lat. Karierę skoczka skończył po sezonie 2013/14. W 14 sezonach w PŚ tylko raz zajął miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu - Harrachovie (sezon 2010/11).

Po zakończeniu kariery Sedlak był asystentem dyrektora PŚ wśród kobiet, więc teraz zamienił się z Tepesem miejscami. - Ciężko będzie zastąpić Mirana, ale zrobię co w mojej mocy by zrobić to jak najlepiej - powiedział Sedlak, który przed debiutem w nowej roli udzielił wywiadu serwisowi czech-ski.com .

W marcu 2014 roku postanowiłem zakończyć karierę po 25 latach. Skoki były w moim życiu od zawsze, więc cieszę się, że Walter Hofer odpisał na mojego maila i zaproponował pracę. Potem zachorował Horst Tielman, który był koordynatorem Pucharu Kontynentalnego i pełniłem dwie funkcje na raz. Potem jeszcze kontrolowałem sprzęt podczas Pucharu Świata mężczyzn - wspomina Czech.

- O tym, że zastąpię Mirana dowiedziałem się podczas kongresu FIS w Meksyku na początku czerwca. Byłem dość zaskoczony, to duże wyzwanie i krok naprzód w karierze. Miran to świetny facet, ma 20 lat doświadczenia. On mnie wszystkiego uczył, więc będę się starał kontynuować jego pracę - zapowiada Sedlak.

Teraz to on będzie się komunikował z Hoferem w sprawie warunków pogodowych na skoczni. - Znam Waltera od wielu lat. Zawsze miałem do niego wielki szacunek, już wtedy kiedy byłem zawodnikiem. Być jego asystentem dwa lata po zakończeniu kariery - bo brzmi dla mnie niewiarygodnie. Walter ma dużo doświadczenia, mogę się od niego dużo nauczyć.

Zobacz wideo

Hipsterskie skoki narciarskie, czyli narty zjazdowe na "Planicy", udana podróbka Wielkiej Krokwi. Najlepsze amatorskie skocznie

Więcej o: