Po wypadku na skoczni trafił na wózek inwalidzki. Lukas Mueller: Chcę chodzić

Lukas Mueller, austriacki skoczek, który uległ groźnemu wypadkowi w Bad Mitterndorf, walczy o powrót do zdrowia. - Chcę po prostu chodzić - mówi dla kleinezeitung.at..

Upadek austriackiego zawodnika miał miejsce podczas testów skoczni Kulm przed styczniowymi mistrzostwami świata w lotach narciarskich. Skoczek stracił równowagę w powietrzu i z ogromną prędkością spadł na zeskok.

Początkowo Mueller był częściowo sparaliżowany, z czasem odzyskał czucie. Ma naruszony szósty i siódmy krąg szyjny.

24-latek porusza się na wózku inwalidzkim. Od sześciu tygodni przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Bad Haering, gdzie walczy o powrót do zdrowia. - Na razie cieszę się z tego, że znowu czuję grunt pod nogami. To wspaniałe - mówił niedawno.

Zawodnik jest pełen optymizmu. Chętnie opowiada mediom o swojej rehabilitacji. Na zdjęciach jest często uśmiechnięty. W ostatnich dniach pojawił się nawet na Leonidas Sports Gala, gdzie spotkał się z innymi skoczkami z Austrii.

Okazuje się, że wyrazy wsparcia docierają też z Polski. - Dziękuję polskim fankom, które zasypały mnie snapchatami z hasztagiem #staystonglukas (bądź silny, Lukas) - napisał na swoim Facebooku.

 

Poniżej materiał ze skoczni, na której upadł Mueller:

Zobacz wideo
Więcej o: