Horngacher trenerem polskich skoczków? "Zawsze o tym myślałem, teraz podejmuję decyzję"

- Zawsze o tym myślałem, a teraz podejmuję decyzję: chcę wziąć udział w tym konkursie. To duże wyzwanie, ale potencjał Polaków jest ogromny, więc jest spora szansa na sukces. Jeśli dostane tę pracę, dam z siebie wszystko - powiedział Stefan Horngacher w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Były skoczek jest obecnie drugim trenerem niemieckiej kadry. Od tygodni mówi się o nim jako o jednym z faworytów do objęcia polskiej kadry po Łukaszu Kruczku, podobnego zdania jest Adam Małysz.

- Rozmawiałem wczoraj z Apoloniuszem Tajnerem i zdecydowałem, że w przyszłym tygodniu pokażę moje papiery i zobaczymy, kto będzie nowym trenerem Polski - odpowiadał w piątek zagajony na ten temat Horngacher. - Zawsze o tym myślałem, a teraz podejmuję decyzję: chcę wziąć udział w tym konkursie. Zobaczymy - dodał.

- W zeszłym tygodniu próbowałem ustalić [ze względu na rodzinę i inne sprawy w Niemczech - MK] czy byłbym w stanie podjąć się tego i wiem już, że mam taką możliwość - powiedział Austriak z nieprzeniknioną miną.

- To duże wyzwanie, ale potencjał Polaków jest ogromny, więc jest spora szansa na sukces. Jeśli dostane tę pracę, dam z siebie wszystko.

Horngacher ponad dziesięć lat temu przeżył już przygodę z polską kadrą. Był wtedy trenerem drugiej kadry biało-czerwonych.

- Znam zawodników i trenerów, wszyscy nadal są moimi przyjaciółmi od czasu poprzedniej przygody w Polsce - zapewnił. A zatem nie miałby kłopotów z zyskaniem zaufania. Czyżby konkurs na nowego trenera był już w zasadzie rozstrzygnięty?

Stefan Horngacher dla Skijumping.pl

 

Czy rozpoznasz twarze skoczków narciarskich? [QUIZ]

Czy jesteś za kandydaturą Horngachera?
Więcej o: