PŚ w skokach. Konkurs w Titisee Neustadt odwołany

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Titisee Neustadt został odwołany z powodu niesprzyjającej pogody - poinformowali organizatorzy. Skoczkowie zakończą sezon za tydzień podczas zawodów w Planicy.

Początkowo odwołano kwalifikacje zaplanowane na 11.30. Później kilkakrotnie przekładano konkurs główny, aż o 14.45 zdecydowano się całkiem go odwołać. Powodem był silnie wiejący wiatr.

Skoczkowie, w oczekiwaniu na decyzję, porozumiewali się z kibicami za pomocą mediów społecznościowych. Maciej Kot zamieścił na Twitterze zdjęcie skrzynek piwa, które zawodnicy otrzymali od jednego ze sponsorów.

Tym samym jubileuszowy, 500. występ Noriakiego Kasaiego w indywidualnych zawodach PŚ odbędzie się za tydzień w Planicy. Organizatorzy konkursu w Titisee Neustadt wręczyli jednak 44-letniemu Japończykowi pamiątkowy transparent z okazji wyjątkowego rekordu.

Ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata odbędą się od piątku do niedzieli 18-20 marca w słoweńskiej Planicy (HS225). Kwalifikacje w czwartek. Łukasz Kruczek, dla którego będzie to pożegnalny konkurs, powołał Kamila Stocha, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Andrzeja Stękałę, Piotra Żyłę oraz Bartłomieja Kłuska.

Kasai skacze od zawsze! Wybraliśmy osiem najciekawszych skoków

Więcej o: