Pomysł Finów na wyjście z kryzysu? Zatrudnienie Łukasza Kruczka

Fińska federacja narciarska chciałaby zatrudnić Łukasza Kruczka - informuje portal yle.fi. Polski trener zaprzecza, by ktoś się z nim kontaktował w sprawie zmiany miejsca pracy.

Polak na razie nie potwierdza, by były prowadzone jakieś rozmowy. - Nikt z fińskiej strony nie rozmawiał ze mną na ten temat. Zresztą kontaktował się nawet ze mną Hannu Lepistoe, który też przeczytał tę informację i chciał wiedzieć jak wygląda sytuacja - powiedział Kruczek w rozmowie z Eurosport.Onet.pl .

Trener reprezentacji Polski miał już w 2014 roku propozycję pracy z kadrą Finlandii. Władze tamtejszej federacji oferowały Kruczkowi federacji zarobki blisko cztery razy wyższe od tych, które dostaje w Polsce, ale ten odmówił.

Drugim szkoleniowcem, który typowany jest przez fińskie media do wyprowadzenia tamtejszej reprezentacji z kryzysu jest Alexander Pointner. Austriak przez 10 lat ze swoją drużyną zdobył 32 medale na najważniejszych imprezach. Za jego kadencji Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer i spółka zdominowali światowe skoki.

O tym, że Kruczek być może przestanie być trenerem reprezentacji Polski mówi się od początku tego sezonu. Pod Tatrami rozważa się zatrudnienie trenera na innym stanowisku w związku narciarskim. Trudno jednak się spodziewać, by 40-latek chciał zrezygnować z pracy trenerskiej.

Zobacz wideo

Podobno każdy zna się na skokach. A ty? Sprawdź się!

źródło: Okazje.info

Więcej o: