P¦ w Lillehammer. Skoki przeniesione z obiektu dużego na normalny

Z powodu porywistego wiatru organizatorzy Pucharu ¦wiata w Lillehammer i przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej postanowili przenie¶ć sobotni konkurs skoków narciarskich z obiektu dużego na normalny. Kwalifikacje o godz. 15.15, zawody od 16.45. Relacja na żywo w Sport.pl

Pierwsze skoki na obiekcie HS 100 zaplanowano na godz. 14.15. Wtedy ma się odbyć jedna seria treningowa. W pi±tek na skoczni normalnej rozegrano pierwsze w sezonie zawody kobiet. Mężczyźni mieli wieczorem rywalizować w kwalifikacjach na skoczni dużej, ale wiatr był na tyle mocny, że postanowiono przełożyć je na sobotę.

W sobotę uznano, że wobec wciąż porywistego wiatru zawody będzie łatwiej rozegrać na lepiej osłoniętej skoczni normalnej.

Polskę w Lillehammer będzie reprezentowało siedmiu zawodników. To: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Stefan Hula. W jedynej rozegranej w piątek serii treningowej (przy bardzo mocnym wietrze z tyłu - wielu zawodników dostawało po ponad 40 punktów rekompensaty) najlepszy z naszych zawodników był Stoch, który miał 11. wynik.

Więcej o: