PŚ w skokach narciarskich w Kuusamo. Piątkowy konkurs odwołany

Organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Kuusamo znów mają problem z wiatrem. W piątek wielokrotnie przekładali godzinę rozpoczęcia treningu, w końcu musieli odwołać zawody

Najpierw przełożono kwalifikacje z czwartku na piątek. Następnie je odwołano. W piątek miał się odbyć trening (o 14.30), a następnie kwalifikacje (15.30) i konkurs (od 17) .

Jak podał serwis Skijumping.pl , meteorolodzy przewidywali w porze zaplanowanych serii zmienny południowo-zachodni wiatr o średniej prędkości 8-10 m/s. W takim przypadku o zawodach nie może być mowy.

I faktycznie Trening przesunięto w końcu aż na godz. 18. Po nim, około godz. 19, miał odbyć się konkurs z udziałem 70 zawodników, w tym siódemki Polaków. W Kuusamo w polskiej ekipie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Stefan Hula, który zastąpił Bartłomieja Kłuska.

Gdy okazało się, że rozpoczęcie treningu nie będzie możliwe również o godz. 18:00, anulowano całe piątkowe skakanie. Kolejne zawody zaplanowane są na sobotę na godz. 16:00.

43-letni Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać! Co jeszcze chce osiągnąć?

Więcej o: