Skoki narciarski. Pascal Egloff w wieku 22 lat zakończył karierę

Reprezentant Szwajcarii Pascal Egloff ogłosił zakończenie kariery skoczka narciarskiego. - Nadszedł czas, aby odejść. Być może to chwilowe uczucie, ale teraz jestem gotowy, aby zakończyć karierę - napisał w wiadomości do rodziny, kolegów z zespołu, sztabu trenerskiego i sponsorów.

- Istnieje wiele powodów mojej decyzji. Najważniejszym z nich jest ten, iż w końcu chcę rozpocząć studia. Ponieważ nie jestem typem mężczyzny, który robi wszystko połowicznie, nie chciałem jednocześnie studiować i prowadzić karierę sportową - wyjaśnia Pascal Egloff. - Kolejnym aspektem jest brak sukcesów sportowych w ostatnich latach. W pewnym momencie zauważyłem, iż nie będę w stanie znaleźć się w światowej czołówce. I chociaż zawsze byłem zmotywowany i robiłem postępy, to było za mało - dodał.

Egloff, który chce rozpocząć tej jesieni studia ekonomiczne w Zurychu, występował w zawodach Pucharu Świata w latach 2009-2015. Jego najlepszym osiągnięciem była 33. pozycja w konkursie PŚ w Sapporo w 2014 roku. Szwajcar reprezentował także swój kraj podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które w 2011 roku odbyły się w Oslo.

- Podczas mojej kariery poznałem niesamowitych ludzi na całym świecie i najbardziej boli fakt, iż już nie będę widywał się z nimi tak często. Wielu skoczków narciarskich i trenerów było i wciąż są moimi przyjaciółmi i będę tęsknił za nimi wszystkimi! - zakończył zaledwie 22-letni Szwajcar.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: