MŚ w Falun. Drużynówka przeniesiona na normalną skocznię?

Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch - w takiej kolejności będą skakali Polacy w jutrzejszym konkursie drużynowym. Skład się nie zmieni nawet gdyby zawody przeniesiono na skocznię normalną. Istnieje taka możliwość, gdyby zbyt mocno wiało.. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl od godz. 17.

W sobotę koło godziny 12 ekipy otrzymają od organizatorów ostateczną decyzję. Prognozy wietrzne są złe, więc może okazać się, że konkurs zostanie przeniesiony z dużej na normalną skocznię. - Tyle, że prognozy są niekorzystne od początku mistrzostw, a zawody odbywają się zgodnie z planem - powiedział Łukasz Kruczek Sport.pl.

Trener kadry przeprowadził dziś wewnętrzną eliminację w ekipie. Trzech skoczków był pewny: Żyły, Stocha i Murańki. Oni zostali w siedzibie zawodników, w domu Świętej Brygidy i nie przyjechali na wieczorny trening. Skakali Kubacki, Ziobro i Zniszczoł, wszyscy uzyskując w trzech seriach mniej więcej podobne odległości. Kruczek wybrał Ziobrę, tego samego, który miał do niego żal, że nie dostał szansy występu w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Zawodnik sugerował nawet, że w konkursie drużynowym skakać nie chce, ale ochłonął i zmienił zdanie.

Czy trener Polaków wolałby, żeby zawody zostały przeniesione? - Wszystko mi jedno. Jasiek woli mniejszy obiekt, Kamil i Piotrek większy - wyjaśnił. Per saldo jest więc podobnie, ale gdyby konkurs przeniesiono, to na pewno wystawienie Ziobry ma dodatkowe uzasadnienie. On w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni zajął ósme miejsce, najlepsze z Polaków.

Jakie jest prawdopodobieństwo przeniesienia zawodów? Pierwszym znakiem będzie to, na której skoczni (normalnej, czy dużej) skakać będą specjaliści od kombinacji norweskiej. Ich zawody zaplanowano na skoczni dużej, ale gdyby wiatr był za silny i zawody zostały przeniesione, siatki ochronne trzeba by przewiesić na obiekt normalny. Przed zawodami skoczków - nawet gdyby wiatr ustał - raczej już nie starczyłoby czasu, by przewiesić je z powrotem tak, by drużyny rywalizowały na dużym obiekcie.

Co za radość Diggins! I złoto Kalli w biegu na 10 km [NAJLEPSZE ZDJĘCIA]

Czy masz ochotę oglądać konkurs drużynowy na mniejszej skoczni?
Więcej o: