Narciarskie MŚ. Freitag wygrał kwalifikacje, Velta wyrównał rekord

Niemiec Richard Freitag wygrał kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Falun. Nie muszący się kwalifikować Rune Velta wyrównał rekord skoczni. W czwartkowym konkursie zobaczymy w komplecie pięciu Polaków. Relacja Z Czuba i na żywo od 17 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i TVP.

Tak relacjonowaliśmy kwalifikacje

Freitagowi wygraną dał skok na 129 metrów. Drugie miejsce zajął jego rodak Markus Eisenbichler (128,5 m), a trzecie Japończyk Taku Takeuchi (127,5).

Zdecydowanie najlepiej z Polaków spisał się Klemens Murańka, który był czwarty po skoku na 125,5 m, z identyczną notą jak Austriak Manuel Poppinger (126 m). Ósmy był Piotr Żyła (122 m), 21. Dawid Kubacki (117 m), a 22. Aleksander Zniszczoł (116,5 m). Wszystkich zobaczymy w czwartkowym konkursie, podobnie jak Kamila Stocha, który miał w środę wolny dzień.

Post użytkownika Kamil Stoch - Oficjalna strona .

Spośród zawodników z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata najlepiej skoczył Norweg Rune Velta, który wynikiem 135 metrów wyrównał rekord skoczni.

Żyła spóźnił skok

- Skok był trochę spóźniony, nie był tak dobry jak ten pierwszy na wczorajszym treningu. Chciałbym jutro spisać się na tyle, na ile wiem, że mnie stać. Wtedy będę zadowolony - mówił Żyła, który zawiódł w konkursie na obiekcie HS 100, zajmując 33. lokatę.

Nie w pełni zadowolony był też Kubacki. - W porównaniu do poprzednich dni skok był trochę słabszy. Z rytmu wybijało mnie to, że kwalifikacje były przekładane i co chwilę musiałem się rozgrzewać. Jutro po prostu muszę przyjść i zrobić swoje, a jakie tam cyferki wyskoczą na tablicy, to już sprawa komputera - powiedział.

- Potencjał jest na dużo dalsze skakanie - wtórował mu Zniszczoł. - Nie mogę tylko za dużo myśleć, napalać się. Wiem, że potrafię skakać i odpalić prawdziwą petardę. To mój debiut w mistrzostwach świata, ale trema mnie nie zjada. Może otoczka jest trochę inna, ale w sumie to zawody jak każde inne - dodał.

Niesamowite zdjęcia skoczków z Falun!

Zobacz wideo
Więcej o: