Narciarskie MŚ. Bardal najlepszy w serii próbnej, Stoch 15.

Norweg Anders Bardal wygrał serię próbną przed wieczornymi kwalifikacjami mężczyzn na obiekcie HS 100 w Falun. Jedynym Polakiem, który pojawił się na rozbiegu, był Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski zajął 15. miejsce. Relacja na żywo z kwalifikacji od 19 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i TVP Sport.

Tak relacjonowaliśmy serię próbną

Trzy czołowe pozycje w tej serii zajęli skoczkowie, którzy ostatnie tygodnie spędzili na rehabilitacji po ciężkich upadkach w pierwszej części sezonu. Ta seria potwierdziła, że doszli już do pełnej dyspozycji. Wygrał obrońca tytułu mistrzowskiego z Val di Fiemme - Anders Bardal. Norweg wylądował na 94. metrze. Taką samą odległość osiągnął Andreas Wellinger. Wicemistrz świata juniorów skakał w bardziej sprzyjających warunkach, przez co przegrał z Bardalem o 2,1 pkt. Trzeci Simon Ammann uzyskał 91,5 metra.

Łukasz Kruczek postanowił dać odpocząć Piotrowi Żyle, Janowi Ziobro i Klemensowi Murańce. Na skoczni zobaczyliśmy tylko Kamila Stocha, który doleciał do 88. metra. Dało mu to 15. miejsce. Łącznie z próbnego skoku zrezygnowało 16 skoczków.

Wyniki serii próbnejWyniki serii próbnej Fot. Fis-ski.com

Relacja na żywo z kwalifikacji w Sport.pl od 19, transmisja w Eurosporcie i TVP Sport.

Zobacz wideo

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Niesamowite zdjęcia skoczkóW z Falun!

Więcej o: