PŚ w Vikersund. Wasilijew skoczył 254 metry, ale nie ustał skoku. Czterech Polaków w konkursie [WIDEO]

Dmitrij Wasiljew w kwalifikacjach do konkursu w Vikersund skoczył aż 254 metry! Jednak Rosjanin nie zdołał ustać tego skoku i tym samym nie pobił rekordu świata ustanowionego w sobotę przez Petera Prevca. Słoweniec skoczył 250 metrów. W konkursie głównym zobaczymy czterech Polaków. Relacja na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE! od godziny 16.

Najwyższe miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Skoczył 204 metry, dzięki czemu uplasował się na 13. pozycji. Skokiem na 172 metry udział w konkursie zapewnił sobie Bartłomiej Kłusek (22. miejsce). Ostatnie premiowane awansem 30. miejsce zajął Krzysztof Biegun (159,5 m). Stefan Hula jako jedyny z Polaków nie zakwalifikował się do konkursu. Zajął 37. pozycję (150 m). Piotr Żyła miał zapewniony udział, skoczył 198,5 m.

 

Kwalifikacje wygrał Andreas Stjernen, ale pomimo upadku drugie miejsce zajął... Wasiljew! Najdłuższy ustany skok oddał Niemiec Severin Freund - 238,5 m. Prevc, aktualny rekordzista świata, skoczył zaledwie 130 metrów, a w dodatku upadł. Jednak weźmie udział w konkursie, gdyż znajduje się w czołówce Pucharu Świata.

Zobacz wideo
Więcej o: