PŚ w Sapporo. Kwalifikacje dla Poppingera, komplet Polaków z awansem

Manuel Poppinger został triumfatorem stojących na dość niskim poziomie kwalifikacji na Okurayamie. W sobotnim konkursie indywidualnym w Sapporo obejrzymy wszystkich sześciu reprezentantów Polski. Początek zawodów już o godzinie 8:30 czasu polskiego. Relacja z konkursu w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Austriak jako jedyny znacznie przekroczył punkt konstrukcyjny japońskiego obiektu. Lot na 126. metr dał mu notę 123,2 pkt. Drugi był Vincent Descombes Sevoie. Francuz wylądował cztery metry bliżej, a do Poppingera stracił 5,6 pkt. Czołową trójkę uzupełnił Phillip Sjoeen (120,5 metra).

Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Piotr Żyła. 28-latek skoczył 118 metrów, dzięki czemu zajął 4. miejsce, tuż przed Thomasem Diethartem (122 metry). Szóste miejsce ex aequo wywalczyli Manuel Fettner (119,5 metra) i Daiki Ito (118 metrów).

O kolejne pucharowe punkty powalczą również pozostali biało-czerwoni. W dzisiejszych kwalifikacjach w drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Jan Ziobro (113 metrów) i Maciej Kot (114 metrów). Zajęli oni kolejno 16. i 17. miejsce. Aleksander Zniszczoł (107 metrów) był 30., natomiast dwa oczka niżej znalazł się Dawid Kubacki. 24-latek uzyskał 104,5 metra.

Jury na dalekie loty pozwoliło dopiero skoczkom z zapewnionym awansem. Świetną formę potwierdził Stefan Kraft. Podopieczny Heinza Kuttina jako jedyny przekroczył rozmiar skoczni, lecąc na odległość 135,5 metra. Rezultat Kamila Stocha to 123 metry.

Początek pierwszej serii konkursowej już o godzinie 8:30 czasu polskiego. Transmisja w TVP 1 i Eurosporcie 2. Relacja w sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: