PŚ w Wiśle. Bardal najlepszy w pierwszej serii treningowej

Anders Bardal oddał najdłuższy skok w porannej serii treningowej na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince (HS 134). Na skoczni nie pojawili się Polacy.

Aktualny mistrz świata z Val di Fiemme poszybował na 134. metr. Norweg delikatnie podparł swoją próbę. Ogólnym problemem w pierwszej serii treningowej był zmrożony zeskok oraz przeciwstok. Kilku zawodników miało kłopoty z wytraceniem prędkości. Drugi wynik osiągnął Stefan Kraft. Triumfator 63. Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 131,5 metra. Trzecia nota przypadła Richardowi Freitagowi (127,5 metra).

Z dobrej strony pokazali się także inni Norwegowie. Czwarty był Anders Jacobsen (130 metrów), piąty Rune Velta (129 metrów), natomiast czołową szóstkę uzupełnił lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Michael Hayboeck (127,5 metra).

W pierwszej serii nie oglądaliśmy żadnego z dwunastu biało-czerwonych. Nasi reprezentanci wezmą udział w drugiej rundzie treningowej, poprzedzającej kwalifikacje do popołudniowego konkursu. Relacja od godz. 11.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: