PŚ w Bad Mitterndorf. Rekord życiowy Zniszczoła na pierwszym treningu

Najdłuższym lotem podczas pierwszej oficjalnej serii treningowej na nowej skoczni Kulm (HS 225) w Bad Mitterndorf popisał się Aleksander Zniszczoł, który ustanowił swój nowy rekord życiowy (213 metrów). W drugiej serii treningowej Zniszczoł skoczył słabo (172,5 metra), ale poprawił się Żyła, który uzyskał 211 metrów (183 metry w pierwszej serii). Relacja na żywo z kwalifikacji w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE w piątek od godz. 13.

Zgodnie z przewidywaniami stosunkowo krótki rozbieg nowej skoczni nie ułatwia dalekich lotów skoczkom. Trening rozpoczęto z najwyższej, 50. belki startowej, a na skutek kilku lotów poza 200. metr jury skracało najazd. Najwyższą notę podczas pierwszego treningu uzyskał Dmitrij Wasiljew. 35-letni Rosjanin doleciał do 212. metra. Drugie miejsce przypadło Jurijowi Tepesowi. Słoweniec wylądował 7 metrów bliżej. Czołową trójkę uzupełnił triumfator 63. Turnieju Czterech Skoczni. 212,5 metra to nowy rekord życiowy Austriaka.

Podczas pierwszego treningowego skoku aż 213 metrów skoczył Aleksander Zniszczoł. Członek kadry B poprawił o 6,5 metra swój rekord sprzed dwóch lat z Planicy. Korzystne warunki i wysoka belka startowa spowodowały, iż Polak ostatecznie zajął 10. miejsce. Piotr Żyła wylądował na 183. metrze. Niespełna 28-letni mistrz Polski z Wisły został sklasyfikowany na 18. pozycji.

Podczas drugiego treningu Severin Freund udowodnił, iż zmodernizowana skocznia w Bad Mitterndorf pozwala na loty w okolice 240. metra. Aktualny mistrz świata w lotach narciarskich poszybował na odległość 237,5 metra. Jest to nowy nieoficjalny rekord tej skoczni, a także nowy rekord Niemiec. Poprzedni wynosił 231 metrów i należał do Michaela Neumayera. Po tej próbie, jury postanowiło skrócić najazd na próg. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (214 metrów), a trzecie ponownie Stefan Kraft, który po raz drugi dzisiejszego dnia skoczył 212,5 metra.

Tym razem przypomniał o sobie Piotr Żyła. Rekordzista Polski w długości skoku skoczył 211 metrów. Taki rezultat dał mu 12. miejsce. Aleksadner Zniszczoł oddał skok na odległość 172,5 metra (39. miejsce).

Wyniki I treningu PŚ w Bad Mitterndorf (HS 225):

Wyniki II treningu PŚ w Bad Mitterndorf (HS 225):

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Wygraj wyjazd do Zakopanego na weekend z Pucharem Świata! [KONKURS]

Więcej o: