Skoki narciarskie. Schlierenzauer wprowadzi Kulm w nową erę

W czwartek o 16 Gregor Schlierenzauer odda uroczysty, pierwszy skok na przebudowanej mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Punkt HS nowego obiektu to 225 m - taki sam jak w Vikersund czy Planicy. Relacja na żywo z kwalifikacji w piątek o 13 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

- Kto miałby oddać pierwszy skok na tym obiekcie, jeśli nie Gregor? To właśnie on wygrywał tu trzykrotnie i nadal dzierży rekord skoczni o długości 215,5 m. Gregor będzie człowiekiem, który wprowadzi Kulm w nową erę - mówi szef komitetu organizacyjnego Hubert Neuper.

Skoczek nie ukrywa swojej radości z szansy oddania symbolicznego, pierwszego skoku na Kulm. - Dla mnie Kulm jest częścią sportowej historii, źródłem niezapomnianych i ekscytujących wspomnień. Skocznia ma teraz przypominać tę w Vikersund, ciągle jednak pozostając unikatową i szczególną dla mnie. To właśnie, wraz z przewagą związaną ze startem u siebie, spowoduje, że nadchodzący konkurs lotów będzie jeszcze lepszy niż zwykle. Jestem pewny, że wszystkim będzie się podobało - zarówno skoczkom, jak i widzom - stwierdził Schlierenzauer.

Wygraj wyjazd do Zakopanego na weekend z Pucharem Świata! [KONKURS]

Przypomnijmy, że parametry skoczni uległy znaczącej zmianie. Dotychczasowy punkt K został przesunięty ze 185. na 200. m, a HS obiektu z 200. na 225. m, umożliwiając ponad 230-metrowe loty. Konkursy zaplanowane na 10-11 stycznia będą sprawdzianem przed mistrzostwami świata w lotach narciarskich, które odbędą się tam w 2016 roku.

Transmisję z pierwszego skoku na przebudowanej skoczni przeprowadzi na żywo stacja telewizyjna ORF.

Najlepsze zdjęcia z Turnieju Czterech Skoczni

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: