TCS. Stoch kontra Murańka i Żyła kontra Zniszczoł w Garmisch-Partenkirchen

Pięciu Polaków wystartuje 1 stycznia w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się w Garmisch-Partenkirchen w Niemczech. Konkurs noworoczny o godz. 14. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Polscy skoczkowie w kwalifikacjach skakali lepiej niż przyzwoicie - awans wywalczyło pięciu z sześciu startujących. Promocji nie uzyskał tylko Jan Ziobro.

Najlepiej z biało-czerwonych pofrunął Piotr Żyła, który w kwalifikacjach zajął dobre 12. miejsce po skoku na 127 m. Kamil Stoch skoczył metr krócej, był 14. - Jest coraz lepiej, ale brakuje mi jeszcze dużo, zwłaszcza pewności siebie, ale to zrozumiałe, bo oddałem w sumie 13 skoków - powiedział w Eurosporcie Stoch.

Dobry skok w korzystnych warunkach oddał także Dawid Kubacki, któremu 128,5 m dało 19. miejsce. W konkursie noworocznym wystartują także Klemens Murańka i Piotr Żyła.

Kwalifikacje po rewelacyjnym skoku i lądowaniu na 139. metrze wygrał Norweg Anders Jacobsen. W nagrodę dostał 2 tys. euro.

Zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon został Roman Koudelka. Czech w konkursie głównym wystartuje, bo jako zawodnik pierwszej dziesiątki Pucharu Świata kwalifikować się nie musiał. Został przesunięty na 48. miejsce.

Po kwalifikacjach mamy pewność, że w drugiej serii noworocznych zawodów wystąpi dwóch reprezentantów Polski - wszystko przez system KO i układ par. W pierwszej serii o awans powalczą Klemens Murańka z Kamilem Stochem i Aleksander Zniszczoł z Piotrem Żyłą. Rywalem Dawida Kubackiego będzie Andreas Wank.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja zwycięzcy kwalifikacji Jacobsena z Gregorem Schlierenzauerem oraz Simona Ammanna z Noriakim Kasaim. Zwycięzca konkursu w Oberstdorfie i lider TCS Stefan Kraft zmierzy się z Bułgarem Władimirem Zografskim.

Pary, w których będą rywalizować Polacy:

Andreas Wank (Niemcy) - Dawid Kubacki

Klemens Murańka - Kamil Stoch

Aleksander Zniszczoł - Piotr Żyła

Najważniejsze imprezy sportowe w 2015 roku, tego nie możesz przegapić!

Więcej o: