Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni jednak w TVP

TVP jednak pokaże w całości Turniej Czterech Skoczni. Sprawa do niedawna nie była tak oczywista, bo Telewizja Publiczna miała problemy z pozyskaniem praw do pokazywania austriackiej części konkursu, czyli zawodów w Insbrucku i Bischofshofen.

Zima zbliża się wielkimi krokami, pierwszy śnieg spadł już za oknem, a skoczkowie narciarscy rozpoczęli skakanie w Pucharze Świata. O ile polski kibic mógł być spokojny o to, że tradycyjne konkursy Pucharu Świata obejrzy w całości w TVP, o tyle Turniej Czterech Skoczni był już problemem, TVP miała problemy z pozyskaniem praw do całości konkursu, ale ostatecznie udało nam się potwierdzić, że polscy kibice będą mogli obejrzeć rywalizację na wszystkich czterech skoczniach.

Najbliższe zawody Pucharu Świata, podobnie jak wszystkie kolejne konkursy będzie można zobaczyć zarówno w TVP jak i Eurosporcie .

Dodatkowo w TVP Info najwięksi pasjonaci tej dyscypliny będą mogli regularnie ogląda kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata.

23 grudnia będziemy też świadkami Mistrzostwo Polski w skokach , które zobaczymy w Telewizji Polskiej . Podobnie będzie z najważniejszą imprezą tego sezonu dla skoczków, czyli Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym w Falun, które odbędą się w drugiej połowie lutego przyszłego roku.

Co w kolejnych sezonach?

Taki stan rzeczy może się jednak z czasem zmienić. Eurosport ogłosił ostatnio, że nabył wyłączne prawa do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich od sezonu 2016/2017 . Umowa ma obowiązywać na pięć lat i nie obejmować jedynie konkursów rozgrywanych w Polsce, które będzie można obejrzeć także w Telewizji Publicznej. Obejmuje za to dodatkowo MŚ w narciarstwie klasycznym w 2019 i 2021 roku oraz Puchar Świata w biegach narciarskich.

Cały czas nie wiadomo, czy Eurosport zdecyduje się na pokazywanie Pucharu Świata w otwartym paśmie. Według naszych informacji Eurosport rozważa wszystkie opcje, również otwarcie własnego ogólnodostępnego kanału. Wszystko zależy od ustawy o radiofonii i telewizji i od tego, jakie imprezy rada każe transmitować w otwartych kanałach. Jeśli znajdą się na tej liście tylko mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, wtedy Eurosport zapewne podzieli się prawami z TVP lub inną stacją. Opcja z otwarciem nowego kanału byłaby bardziej prawdopodobna, gdyby rada nakazała transmitować w otwartym kanale zawody Pucharu Świata. Byłaby to jednak kontrowersyjna decyzja: skoro ogólnodostępne muszą być cotygodniowe zawody skoczków, to dlaczego nie również np. ekstraklasa piłkarska?

Zobacz wideo

Stoch jak Małysz w 2001 roku, Żyła i Kot powalczą o "10"

Czy TVP powinno za wszelką cenę walczyć o prawa do PŚ w skokach?
Więcej o: