Skoki narciarskie. Polacy nie awansowali do II serii konkursu drużynowego

Polscy skoczkowie bez Kamila Stocha w składzie nie zakwalifikowali się do II serii inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Do awansu zabrakło 0,1 punktu - o tyle lepsi byli Austriacy. Konkurs wygrali Niemcy przed Japończykami i Norwegami. Relacja na żywo z niedzielnego konkursu od 11.30 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Inauguracja PŚ w skokach [RELACJA Z CZUBA]

Polacy zajęli dziewiąte miejsce i zakończyli sobotni konkurs. Od Austriaków, którzy uplasowali się na ósmej pozycji, dzieliło ich 0,1 pkt.

W polskiej ekipie z powodu lekkiego urazu kostki zabrakło Stocha , podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi. W składzie znaleźli się: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jan Ziobro.

Świetny początek Żyły

Po skokach pierwszej grupy zawodników i próbie Żyły na odległość 135 m biało-czerwoni byli liderami. Po skoku Huli, który osiągnął 126,5 m, spadli na trzecią lokatę. Później słabo spisali się jednak Dawid Kubacki - 121 m, i Jan Ziobro - 121,5 m, co sprawiło, że podopieczni trenera Łukasza Kruczka zajęli dziewiąte miejsce i nie awansowali do serii finałowej.

Po pierwszej serii prowadzili Japończycy z przewagą 0,4 pkt nad Niemcami, a trzeci byli Norwegowie. W drugiej serii Niemcy odrobili straty i ostatecznie wygrali z przewagą 29,1 pkt.

ww w

Błoński: Nie ma powodów do paniki

"Jak dla mnie zero powodów do paniki. Na inaugurację sezonu 2012/13 jeszcze gorszy występ drużyny w Kuusamo. Potem medal w Predazzo" - napisał na Twitterze Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego".

"W ubiegłym sezonie na inaugurację w Klingenthal Kamil Stoch nie zdobył nawet punktu. Później było Soczi i Kryształowa Kula" - dodał.

Zapalenie w stopie Stocha

- Podobno jest jakieś zapalenie w stopie. Fizjoterapeuta zapewnia mnie, że to nic poważnego, wierzę mu - mówił Stoch w piątek. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi tłumaczył, że właśnie z powodu kontuzji zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów indywidualnych. I przekonywał, że na sobotni konkurs drużynowy będzie gotów. Ostatecznie jego miejsce zajął Ziobro.

Stoch wystąpi w niedzielę?

Wszystkich kibiców Stoch uspokoił, publikując na Facebooku następujące oświadczenie: "Witajcie! Po długich naradach z trenerem i fizjoterapeutą uznaliśmy, że dziś niestety nie wystartuję. Mam lekki uraz kostki i lepiej go złagodzić. Trzymam kciuki za chłopaków i mam nadzieję, że jutro wystartuję w pełni sił. Poślijcie mi pozytywną energię".

Jak napisał na Twitterze Bartosz Heller z TVP, decyzja o występie Stocha w niedzielnym konkursie indywidualnym zapadnie w sobotę późnym wieczorem.

Zobacz wideo
Więcej o: