PŚ w Klingenthal. Stoch nie wystartuje w konkursie drużynowym

Kamil Stoch nie wystartuje w sobotnim konkursie drużynowym w Klingenthal. W zawodach otwierających sezon 2014/2015 zastąpi go Jan Ziobro. Najlepszemu skoczkowi świata dokucza kontuzjowana w piątek kostka. Relacja na żywo z ?drużynówki? w Sport.pl od godz. 16.

- Podobno jest jakieś zapalenie w stopie. Fizjoterapeuta zapewnia mnie, że to nic poważnego, wierzę mu - mówił Stoch w piątek. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi tłumaczył, że właśnie z powodu kontuzji zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów indywidualnych. I przekonywał, że na sobotni konkurs drużynowy będzie gotów.

Trener Łukasz Kruczek również spodziewał się, że nasz najlepszy skoczek będzie w stanie skakać. Stocha, jak zwykle, wystawił jako zawodnika ostatniej, czwartek grupy. Wcześniej dla naszego zespołu skakać mieli Piotr Żyła, Stefan Hula i Dawid Kubacki.

Ostatecznie u boku tej trójki wystąpi Jan Ziobro, który w piątek przegrał rywalizację z kolegami.

Stoch: Uraz lepiej złagodzić

Wszystkich kibiców Stoch uspokoił, publikując na Facebooku następujące oświadczenie: Witajcie! Po długich naradach z trenerem i fizjoterapeutą uznaliśmy, że dziś niestety nie wystartuję. Mam lekki uraz kostki i lepiej go złagodzić. Trzymam kciuki za chłopaków i mam nadzieję, że jutro wystartuję w pełni sił. Poślijcie mi pozytywną energię.

Zobacz wideo
Więcej o: