LGP w skokach. Freund wygrał serię próbną, Stoch 10.

Skokiem na 93,5 m Severin Freund wygrał serię próbną przed niedzielnym konkursem Letniej Grand Prix w Hinzenbach. W Austrii, w przedostatnich zawodach cyklu, startują nasi najlepsi skoczkowie. 10. w serii próbnej był Kamil Stoch. Konkurs o godz. 14, relacja na żywo w Sport.pl

W austriackim Hinzenbach zawodnicy rywalizują na wyjątkowo małym obiekcie. Punkt konstrukcyjny skoczni jest usytuowany na 85. metrze, a jej rozmiar wynosi 94 m. Freund przy mocnym wietrze pod narty doleciał prawie do tej linii. Stoch, również z wiatrem pod narty, osiągnął 87,5 m.

12. wynik zanotował Maciej Kot (86,5 m), 16. był Piotr Żyła (85 m), 25. Jakub Wolny (83,5 m), a 26. Dawid Kubacki (84 m).

Konkurs odbędzie się według tradycyjnych zasad - w pierwszej serii wystartuje 50 zawodników, do drugiej awansuje 30 najlepszych.

W klasyfikacji generalnej LGP prowadzi Phillip Sjoen z Norwegii. Za nim plasują się Słoweniec Jernej Damjan i Japończyk Taku Takeuchi. Ósmy jest Żyła, choć wystartował tylko w trzech z sześciu rozegranych do tej pory konkursów. Stoch po swoich trzech startach zajmuje 15. pozycję.

Więcej o: