Skoki narciarskie. Polacy zakończyli drugie zgrupowanie

Kadra A polskich skoczków zakończyła w czwartek drugie zgrupowanie będące częścią przygotowań do kolejnego sezonu. Tym razem podopieczni Łukasza Kruczka trenowali zarówno na skoczni normalnej w Szczyrku (HS 106), jak i na dużej w Wiśle (HS 134).

- Udało się nam zrealizować wszystkie założenia i plany, jakie mieliśmy na to zgrupowanie - stwierdził Kruczek. - Trochę wiało, ale mimo wszystko było w porządku. Jeśli chodzi o przejście zawodników na duży obiekt, to przebiegło ono podobnie jak co roku, czyli różnie, w zależności od zawodnika - dodał.

- Odbyliśmy po trzy sesje treningowe na skoczniach w Szczyrku oraz Wiśle. Poziom całej grupy jest dobry. Zawodnicy rozpoczęli przygotowania na dobrym poziomie i teraz spokojnie realizują swoje zadania - zapewnił szkoleniowiec Polaków.

Polscy skoczkowie mieli okazję trenować wspólnie z kadrami A i B Słoweńców, które zjawiły się w Wiśle w poniedziałek.

- Nie ma mowy o żadnych emocjach związanych ze skakaniem wspólnie z ekipą Słoweńców. Dla przypomnienia: to był tylko trening. Nie współpracujemy w żaden sposób ze słoweńską kadrą. Zdarza się nam jedynie wspólnie trenować. Wśród Słoweńców dobrymi skokami w Wiśle wyróżniał się Robert Kranjec - skomentował Kruczek.

Do treningów wrócił Klemens Murańka. - Nie skakał on tylko na pierwszym zgrupowaniu. Dużych braków w stosunku do kolegów więc nie ma - dodał trener Polaków.

Kolejnym etapem przygotowań polskich skoczków do sezonu będzie zgrupowanie w słoweńskiej Planicy zaplanowane na koniec czerwca.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: