PŚ w Vikersund. Pięciu Polaków w konkursie. Trzecie miejsce Żyły

Pięciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund (HS 225). Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jurij Tepes, który skoczył 215 metrów, a trzeci był Piotr Żyła (214 metrów). Najdalej w piątek skoczył jednak Gregor Schlierenzauer. Relacja z sobotniego konkursu w sobotę od godz. 16 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Tak relacjonowaliśmy kwalifikacje w Vikersund na żywo

Wszyscy Polacy pewnie zakwalifikowali się do konkursu głównego. Piotr Żyła (214 m) był trzeci, Krzysztof Miętus (192,5 m) dziewiąty, Dawid Kubacki (177,5 m) zajął 14. miejsce, a Maciej Kot (178,5 m) był 20.

Najlepszy w kwalifikacjach był Jurij Tepes, który skoczył 215 metrów, a drugie miejsce zajął Andreas Stjernen. Norweg wylądował pięć metrów dalej od Słoweńca.

Spośród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, najlepszy był Gregor Schlierenzauer. Austriak skoczył 226,5 m. Kamil Stoch skoczył za to najdalej z Polaków - 218,5 metra. To była piąta odległość, co jest dobrym prognostykiem przed jutrzejszym konkursem.

Zawiódł nieco Anders Jacobsen. Norweg, który zapowiadał, że w Vikersund pobije rekord świata (obecnie należy on do Johana Remena Evensena - 246,5 metra) osiągnął zaledwie 194,5 m. Ale, kto wie, może uda mu się to w sobotę lub może zrobi to któryś z Polaków? Relacja z sobotniego konkursu w sobotę od godz. 16 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Wychodzisz z domu, a skaczą Polacy? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Czy w ten weekend padnie rekord świata w długości skoku?
Więcej o: