PŚ w Engelbergu. Kamil Stoch czwarty w kwalifikacjach

Sześciu Polaków wywalczyło w piątek prawo udziału w sobotnim (13.45 - relacja w Sport.pl) konkursie Pucharu Świata na skoczni w Engelbergu. Trzech zmieściło się w pierwszej dziesiątce kwalifikacji.

Najważniejsze relacje na żywo teraz także w aplikacji Sport.pl Live na smartfony ?

Najdalej skoczył w piątek Norweg Tom Hilde (140 m), a pierwsze miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc, który za skok na odległość 131,5 m dostał notę 140,4 pkt.

Ale przez długi czas prowadził Kamil Stoch, który do tej pory zdobył ledwie jeden punkt w Pucharze Świata i ostatnio, zamiast startować, trenował na skoczni w Ramsau. Treningi się przydały, bo Polak najpierw skoczył najdalej na pierwszym treningu, a w kwalifikacjach miał 127,5 m. Na prowadzeniu zmienił Klemensa Murańkę, który nieco wcześniej skoczył 122,5 metra. A kilka skoków później za Polakiem w klasyfikacji znalazł się Maciej Kot, który skoczył dalej od Stocha (128 m), ale przy lepszej pogodzie. Ostatecznie Stoch skończył kwalifikacje na czwartym miejscu, Kot na siódmym, a Murańka na dziesiątym.

Wszyscy Polacy skakali zresztą w piątek przyzwoicie. Można było mieć obawy o awans Krzysztofa Miętusa, ale jego skok na odległość 115,5 m dał mu ostatecznie 37. miejsce. Piotr Żyrła był 28. (121,5 m), a Dawid Kubacki 32. (120 m).

Czytaj naszą relację na żywo z kwalifikacji PŚ w Engelbergu ?

Więcej o: