Skoki narciarskie. Świetne kwalifikacje w Lillehamer, pięciu Polaków w konkursie!

Brak Adama Małysza nie odbija się negatywnie na formie naszych skoczków. Czterech z pięciu tych, którzy musieli przedzierać się przez kwalifikacje, znalazło się w czołowej czterdziestce. Pewny udziału w konkursie głównym był już Kamil Stoch. Najlepiej z naszych skoczków spisał się Krzysztof Miętus, który zajął piąte miejsce w kwalifikacjach.

Zaczyna się nowy sezon w skokach! Jak spiszą się Polacy? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku! ?

Kwalifikacje do pierwszego konkursu na skoczni w Lillehamer rozpoczęły się z niewielkim opóźnieniem z powodu silnego wiatru, który później kilkakrotnie opóźniał skoki niektórych zawodników. Nie przeszkodziło to jednak aż pięciu Polakom, którzy awansowali do konkursu głównego.

Jako pierwszy z podopiecznych Łukasza Kruczka na belce startowej pojawił się Dawid Kubacki, który uzyskał 91 metrów, na swój skok dość długo musiał czekać natomiast Bartłomiej Kłusek, który jako jedyny nie zdołał awansować do dalszej rywalizacji po skoku na odległość 85 metrów.

Reszta naszych reprezentantów radziła już sobie znacznie lepiej. Fantastyczny skok Krzysztofa Miętusa (98 metrów) pozwolił mu ostatecznie na zajęcie 5. lokaty i pewny awans.

Maciej Kot (89 metrów) i Piotr Żyła (92,5 metra) również w niezłym stylu awansowali do głównych zawodów.

Najlepszy z naszych zawodników Kamil Stoch kwalifikacje mógł potraktować czysto treningowo, gdyż udział w konkursie ma zapewniony. Polak uzyskał 94 metry. Kwalifikacje wygrał Czech Lukas Hlava, który uzyskał 98 metrów.

Czy Polacy mają szanse na sukces podczas konkursu głównego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Zobacz wideo
Więcej o: