Skoki narciarskie. Harri Olli wraca do skakania

Jak informują od środy fińskie media, jeden z największych talentów ostatnich lat z Kraju Tysiąca Jezior, Harri Olli, wraca do skakania.

Według doniesień gazety "Ilta-Sanomat" Olli rozpoczął współpracę z trenerem Kimmo Kykkasenem, z którym trenował kilka lat temu.

- Harri ma swoje cele do osiągnięcia, nie ma jednak ciśnienia, by wracać szybko do kadry narodowej. Będziemy spokojnie realizować nasz plan - poinformował Kykkasen.

Fiński skoczek trenuje nie tylko dla zabawy, ale chce wrócić do rywalizacji na arenie międzynarodowej. Informacja o jego powrocie została przesłana już do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Zazwyczaj zawodnik musi odczekać najpierw sześć miesięcy, w trakcie których ma trzykrotnie poddać się testom antydopingowym. W przypadku Olliego ten okres został skrócony do trzech miesięcy, co oznacza, że możemy go zobaczyć w konkursach już w lipcu.

Harri Olli na skutek odsunięcia go od kadry narodowej w styczniu 2011 roku ogłosił zakończenie kariery sportowej. Pracował później jako indywidualny trener Kimmo Yliriesto.

100 punktów Chamberlaina w meczu i inne magiczne wyczyny w sporcie

 

Więcej o skokach na skijumping.pl ?

Więcej o: