Skoki narciarskie. Kamil Stoch: Zawody w takich warunkach byłyby niebezpieczne i niesprawiedliwe

Porywisty wiatr, opady śniegu, zawieje i zamiecie, to wszystko sprawiło, że zarówno Łukasz Kruczek jak i Kamil Stoch zgodnie przyznają, że skakanie w takich warunkach było w środę niemożliwe. Zawody odbędą się w czwartek o godz. 10. Relacja na żywo w Sport.pl

- Patrząc na warunki tutaj można nie mieć wątpliwości, że to słuszna decyzja o odwołaniu dzisiejszych zawodów. Skakanie byłoby dziś po prostu niemożliwe. Dobrze, że decyzja została podjęta znacznie wcześniej i nie musieliśmy wszyscy przyjeżdżać na skocznię i czekać w nieskończoność, wiedząc, że i tak nic z tego nie będzie. Dzięki temu można inaczej zagospodarować czas - mówił Łukasz Kruczek.

- W czwartek warunki mają być porównywalne do tych z wtorkowych kwalifikacji, na pewno nie będzie super, ale może uda się coś przeprowadzić. Taki dzień jak dziś to generalnie czas wolny, oczywiście nie ma mowy o całodniowym leżeniu w łóżku, ale mamy czas na regenerację, trening techniczny - kontynuuje trener Polaków.

- Gdy rano spojrzeliśmy przez okno to wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Co prawda mieszkamy daleko od skoczni i warunki mogły tu być nieco inne, ale szybko przyszedł SMS z FIS'u i potwierdził nasze przypuszczenia - zakończył szkoleniowiec naszej kadry.

- Zdecydowanie nie dało się skakać, mocna śnieżyca i wiatr, zwłaszcza na buli, zaraz za progiem wiatr mocno kręci, tworzą się takie wiry. To byłoby bardzo niebezpieczne. Trochę szkoda, że dziś nic się nie odbędzie, bo mam ochotę skakać, ale w takich warunkach byłoby zarówno niebezpieczne, jak i niesprawiedliwe - powiedział Kamil Stoch.

- Nie cieszy mnie dzień odpoczynku od skoków, bo jesteśmy w takim cyklu startowym, organizm zdążył przyzwyczaić się, że skaczemy praktycznie codziennie i po prostu na te skoki się czeka. Dziś czas wolny spędziłem grając na konsoli w Fifę oraz czytając książkę, a teraz jedziemy na salę - zakończył nasz zawodnik.

Więcej o skokach na Skijumping.pl ?

Więcej o: