Skoki narciarskie. Kruczek ostrej krytyki Fortuny komentować nie chce

Wojciech Fortuna skrytykował w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? trenera kadry skoczków Łukasza Kruczka. - Stoch ma ogromny potencjał, stać go na wygrywanie z Austriakami, ale przy Kruczku chłopak się cofa - powiedział. Kruczek sprawy komentować nie chce.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

We wtorkowym "Przeglądzie Sportowym" Kruczka ostro skrytykował Wojciech Fortuna, jedyny polski mistrz olimpijski w skokach - z Sapporo z 1972 rok. - Kruczek i jego asystent Zbigniew Klimowski powinni trenować młodzież w Łabajowie (dzielnica Wisły, gdzie znajdują się skocznie K-65 i K-35 - red), a nie kadrę A. Stoch ma ogromny potencjał, stać go na wygrywanie z Austriakami, ale przy Kruczku chłopak się cofa. Stoch, podobnie jak nasi pozostali zawodnicy, potrzebuje fachowca z autorytetem. Związek powinien sprowadzić jakiegoś wartościowego trenera z Austrii lub Finlandii - powiedział Fortuna.

Co na to Kruczek? - W ogóle się do tego nie odniosę, zostawię bez komentarza - stwierdził. - Nie pierwszy raz i nie ostatni raz pan Wojciech tak się o mnie wypowiada. Nie ma między nami żadnych osobistych animozji. Tego typu kwestie można spokojnie przegadać w cztery oczy, a nie obrzucać się na łamach mediów. Dlatego nic więcej nie chcę w tej sprawie powiedzieć. Na kolejne konkursy czekam spokojnie i z nadzieją na lepsze wyniki. Kamil założył sobie miejsce w pierwszej szóstce PŚ i uważam, że ma duże szanse na realizację planu. Po konkursach w Zakopanem, w najmocniejszym składzie, lecimy na konkursy do Sapporo. Z niczym nam w tym sezonie nie kolidują.

To już koniec TCS. Triumf Schlierenzauera, Polacy zawiedli...

Więcej o: