PŚ w skokach. Bachleda zamiast Miętusa na Engelberg

Polscy skoczkowie zakończyli już zgrupowanie w austriackim Ramsau i udali się do Engelbergu, gdzie jutro wezmą udział w oficjalnych treningach i kwalifikacjach. W składzie naszej drużyny zaszła jedna zmiana. W Szwajcarii zamiast Krzysztofa Miętusa zobaczymy Marcina Bachledę.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

- Zrealizowaliśmy wszystko co było zaplanowane na ten krótki okres. Pogoda dopisała, było jedynie nieco tłoczno, bo przypadało aż po około 35 zawodników na grupę treningową. Poza nami, ze skoczków Pucharu Świata trenowali także Finowie, a dziś Jakub Janda, Roman Koudelka oraz Władimir Zografski - relacjonuje Łukasz Kruczek.

- Podzieliliśmy zawodników na grupy, zależne od problemów, jakie mieli do rozwiązania. Największą poprawę po treningach było widać u Maćka Kota - kontynuuje trener polskiej kadry.

- Co do luzu Kamila, to nie jest to element, który można wprowadzać na komendę. Luz przychodzi poprzez dobre skoki i ich powtarzalność, jednak same skoki Kamila były dobre. Teraz czas na wprowadzanie w życie tej powtarzalności i swobody - tłumaczy Kruczek.

Do Engelbergu Polacy udali się zatem w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula oraz Marcin Bachleda.

Więcej o skokach na Skijumping.pl ?

Więcej o: