Kadra skoczków zakończyła skakanie na igelicie

W miniony piątek polscy skoczkowie zakończyli ostatnie zgrupowanie na igelicie. Kadry A oraz młodzieżowa trenowały przez trzy dni w niemieckim Klingenthal, gdzie miały do dyspozycji lodowe rozbiegi, takie jak te, których używa się podczas zimowych zawodów Pucharu Świata.

- Udało się zrealizować wszystkie plany, można powiedzieć że dopisało nam szczęście, jeśli chodzi o pogodę, która była wręcz wymarzona. Praktycznie bezwietrznie, chłodno. Wiatr wiał z dobrego kierunku i na skocznie nie docierał. Na skoczni było łącznie pięć treningów - relacjonuje Łukasz Kruczek.

- Praktycznie wszystkie problemy jakie mieli zawodnicy w Hinzenbach z dopasowaniem się do rozbiegu lodowego stały się już historią i mogli realizować swoje założenia treningowe. Cel jaki mieliśmy związany ze skakaniem na lodzie, jako substytucie zimy, został osiągnięty. W tym momencie wejście na śnieg powinno być zdecydowanie łatwiejsze - mówi trener polskich skoczków.

- Co do dyspozycji jaką prezentowali zawodnicy, to oczywiście najlepiej można ocenić podczas zawodów. Nie można porównać skoków na tej skoczni z tego zgrupowania oraz tego, co miało miejsce tu przed miesiącem, gdyż skakaliśmy na innym rodzaju najazdu i była to znacząca różnica. Upraszczając, mogę powiedzieć, że lepiej skakał Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł, a nieco słabiej Maciej Kot i Piotr Żyła - ocenia szkoleniowiec kadry A.

- Najlepiej z kadry A cały czas prezentuje się Kamil Stoch. Wśród zawodników z reprezentacji młodzieżowej bardzo dobrze i równo skaczą Olek Zniszczoł i Krzysiek Miętus. Grupa młodzieżowa prezentuje się ogólnie bardzo dobrze jako całość. Decyzję, co do tego kto i ilu zawodników będzie skakać w Kuusamo podejmiemy później. Na tę chwilę, jeśli chodzi o zawodników z grupy młodzieżowej, to widzimy w składzie Krzyśka Miętusa. Co do Olka, to głównym celem będą dla niego na początek starty w COC. Do PŚ na 100% zawita, ale jeszcze nie w Kuusamo - zapowiada Kruczek. Kadra A polskich skoczków już 3 listopada uda się na zgrupowanie kondycyjne na Cypr, natomiast grupa młodzieżowa będzie ponownie trenować w Hinzenbach, pod wodzą Roberta Matei. Po tym wyjeździe zostanie ogłoszony skład na inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi.

Wielkie sukcesy małych narodów. Niezwykły ranking

 

Więcej o skokach na skijumping.pl ?

Więcej o: