Skoki narciarskie. Polacy zastosują metody Austriaków

Kadra polskich skoczków narciarskich przed zbliżającą się inauguracją Pucharu Świata w fińskim Kuusamo spędzi tydzień na słonecznym Cyprze. Podobne metody stosują Austriacy.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Głównym celem wyjazdu naszych reprezentantów będzie trening motoryczny, jednak z pewnością pomoże on Polakom także "naładować akumulatory" przed początkiem sezonu.

- Od wiosny już planowaliśmy, że początek listopada spędzimy na treningach bez skoczni, tylko motoryka, kwestią było jedynie wybranie miejsca. Jako, że u nas pogoda nie bardzo dopisuje i nie można na nią liczyć, to szukaliśmy miejsca w miarę pewnego. W grę wchodziło wiele lokalizacji, ale najważniejsze dla nas było, aby warunki treningowe były akceptowalne - tłumaczy trener Łukasz Kruczek.

Podobny zabieg od wielu sezonów z powodzeniem stosują Austriacy, którzy co roku o tej porze udają się do Egiptu, gdzie przy pięknej, słonecznej pogodzie nabierają sił przed inauguracyjnymi konkursami w Kuusamo (26-27 listopada). Nie trzeba nikomu przypominać, iż Thomasowi Morgensternowi, Gregorowi Schlierenzauerowi oraz reszcie podopiecznych Alexandra Pointnera taka forma przygotowania do zimy dotychczas bardzo służyła i zdominowali oni ostatnie sezony Pucharu Świata.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: