Syn legendy skoków zadebiutuje w Pucharze Świata! Jest w kadrze na konkurs w Lahti

Mico Ahonen, syn legendy skoków narciarskich - Janne Ahonena, znalazł się w składzie grupy krajowej Finów na weekend Pucharu Świata w Lahti. Dla 18-latka będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Mico Ahonen znalazł się w składzie grupy krajowej, która wystartuje w ten weekend podczas Pucharu Świata w Lahti. Oprócz syna Janne, legendy fińskich skoków pojawią się tam także Antti Aalto, Niko Kytosaho i Jarkko Maatta z pierwszej kadry Finlandii, a także Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen oraz Arttu Pohjola z grupy krajowej. 

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Do tej pory 18-latek startował jedynie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, w których dwukrotnie punktował. W tym sezonie zajął dwa razy 30. miejsce podczas dwóch konkursów w Ruce. Na skoczni w Lahti wcześniej startował m.in. w zeszłorocznych mistrzostwach świata juniorów. Zajął 32. miejsce indywidualnie, 10. w drużynie i 13. w mikście. Wszystkie konkursy odbyły się wtedy na normalnym obiekcie. 

Weekend PŚ w Lahti rozpocznie się w piątek, gdy poza treningami o 14:00 i kwalifikacjami o 16:00 czeka nas także konkurs indywidualny zaplanowany na 17:30. To zawody, które zastąpią odwołany 1 grudnia zeszłego roku konkurs w Ruce. W sobotę o 16:00 odbędzie się rywalizacja drużynowa, a dzień później drugi konkurs indywidualny, który ma się rozpocząć o 15:30.