Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego! Pierwsze zwycięstwo od trzech lat

Maciej Kot wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Członek kadry polskich skoczków wygrał z drugim Clemensem Aignerem o 5,5 punktu. To pierwsze zwycięstwo zakopiańczyka w jakimkolwiek cyklu od trzech lat.

Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich rozgrywany we włoskim Predazzo. Polak skoczył 101 i 104 metry, przez co wyprzedził Austriaka Clemensa Aignera (102 i 103 metry) o 5,5 punktu. Na podium znalazł się także Niemiec Moritz Baer (100 i 104,5 metra).

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

To pierwsze zwycięstwo polskiego skoczka od 3 lat, gdy w zawodach Pucharu Świata wygrywał próbę przedolimpijską w Pjongczangu. Zakopiańczyk, który jest członkiem kadry A Michala Doleżala w tym sezonie nie prezentował się najlepiej wśród najlepszych zawodników, więc został oddelegowany do zawodów "drugiej ligi". Sukces przyszedł w jego siódmym konkursie PK w tym sezonie. 

Wśród pozostałych Polaków nieźle spisał się Tomasz Pilch, który powoli wraca do dobrej dyspozycji. Zawodnik zajął 19. miejsce po skokach na 95,5 i 96 metrów. Na 25. pozycji sklasyfikowano Andrzeja Stękałę (97 i 91,5 metra), a na 28. Stefana Hulę (94,5 i 89,5 metra). Nie punktowali natomiast 35. Kacper Juroszek (91,5 metra) oraz 37. Adam Niżnik (89,5 metra).

W Predazzo zostanie rozegrany jeszcze jeden konkurs indywidualny. Jego początek zaplanowano na godzinę 9:45 w niedzielę.

Więcej o: