Turniej Planica 7 został odwołany. Skoczkowie stracili szansę na dodatkowe nagrody

Od 20 do 22 marca odbędą się mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. W związku z tym zawodnicy nie powalczą o dodatkową gratyfikację finansową w postaci turnieju Planica 7 - donosi portal skijumping.pl.

Turniej Planica 7 miał uatrakcyjnić zawody, a jego pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku. Liderem zostawał skoczek z najwyższą notą punktową, którą mógł uzyskać za wyniki z serii kwalifikacyjnej oraz konkursowych -  dwóch indywidualnych oraz jednej drużynowej. Na zwycięzcę całego turnieju czekała nagroda finansowa. Triumfator wzbogacał się o 20 tysięcy franków szwajcarskich, taką samą jak w Turnieju Czterech Skoczni.

Zobacz wideo Dawid Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem

Pierwsza edycja turnieju Planica 7 z 2018 roku przyniosła triumf Kamilowi Stochowi, który wyprzedził wówczas dwóch Norwegów - Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona. Z kolei rok temu najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk pokonał Niemca Karla Geigera i Słoweńca Timi Zajca. 

Turniej Planica 7 nie znalazł się w kalendarzu w 2020 roku

W bieżącym sezonie w Planicy odbędą się 26. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. W czwartek 19 marca zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który będzie składał się z czterech serii (20-21 marca). Z kolei w niedzielę 22 marca skoczkowie powalczą o medale w konkursie drużynowym. 

Program zawodów nie przeszkodziłby w rozegraniu turnieju Planica 7, ale organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z niego w 2020 roku. - Postanowiliśmy, iż w tym roku turniej Planica 7 nie zostanie rozegrany - powiedział Matevz Persin z komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w Planicy, cytowany przez portal skijumping.pl.

Wszystko wskazuje zatem na to, że kolejna edycja turnieju Planica 7 odbędzie się dopiero za rok, kiedy rywalizacja na Letalnicy będzie konkursami Pucharu Świata.