Znakomite wieści z Austrii. Nowy program zawodów i "dwa świetne konkursy skoków"

W piątek nie udało się przeprowadzić zaplanowanych treningów i kwalifikacji. - Nadchodzą lepsze prognozy pogody. Mamy nadzieję, że w sobotę i niedzielę nie będzie problemów - mówi w rozmowie z TVP Sport Borek Sedlak, zastępca dyrektora Pucharu Świata.

Piątkowe treningi i kwalifikacje w Bad Mitterndorf zostały odwołane ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Wcześniejszy plan zakładał początek rywalizacji już o 11:00, ale zdecydowano się przesunąć trening. Według kolejnego programu miał się odbyć tylko jeden skok próbny o 12.30, a godzinę później kwalifikacje. O godzinie 12 pojawił się jednak ostateczny komunikat, że wszystkie piątkowe loty zostają odwołane.

Zobacz wideo

Prognozy pogody na kolejne dni są jednak bardzo dobre. - Nadchodzą lepsze prognozy pogody. Mamy nadzieję, że w sobotę i niedzielę nie będzie problemów. Sobota ma być niemal bezwietrzna. W niedzielę może wiać, ale tylko do 2 m/s. Mam nadzieję, że będziemy mieli wszystko pod kontrolą i przeprowadzimy dwa świetne konkursy - powiedział Borek Sedlak, zastępca dyrektora Pucharu Świata, w rozmowie z TVP Sport.

- Skocznia jest wrażliwa na wiatr, a wszystko szybko się zmieniało. Z mojego punktu widzenia, wszystko było na granicy. Ze względu na lepsze prognozy pogody na następne dni, podjęliśmy decyzję o rezygnacji ze skoków na dziś. Myślę, że to była dobra decyzja, bo przeprowadzenie treningów i kwalifikacji byłoby zbyt ryzykowne - wytłumaczył decyzję o odwołaniu skoków w piątek Sedlak.

FIS zdecydował, że w sobotę odbędzie się tylko jedna seria treningowa, a 53 skoczków weźmie udział w konkursie.

Nowy plan na sobotnie loty na Kulm wygląda następująco:

  • 9:45 - oficjalny trening 
  • 11:00 - konkurs z udziałem 53 zawodników