Rekordzista świata w długości skoku chce lotów powyżej 300 metrów!

Stefan Kraft, rekordzista świata w długości skoku uważa, że w przyszłości możliwe są loty powyżej 300-metrowe. - Loty stały się tak bezpieczne, dzięki stabilnej pozycji w locie, że jest to możliwe - powiedział austriacki zawodnik.

Stefan Kraft w marcu 2017 roku, skacząc 253,5 metra na skoczni w Vikersund, ustanowił nowy rekord w długości lotu narciarskiego. Od tamtej pory nikt nie skoczył tak daleko, jak Austriak. Pół metra dalej skoczył podczas treningu w 2015 roku Rosjanin Dmitrij Wasiljew, jednak nie udało mu się ustać tego lotu.

Zobacz wideo

Stefan Kraft: Loty powyżej 300 metrów są już możliwe

Kraft przyznał, że jego zdaniem możliwe w przyszłości są loty ponad 300-metrowe. - Sądzę, że nie ma przeciwwskazań, przed lotami powyżej 270, 280 i 300 metrów. Zwłaszcza, że dzięki wiązaniom prętowym nie widzimy właściwie żadnych upadków w powietrzu. Skoki stały się dzięki temu bezpieczne, głównie dzięki stabilnej pozycji w locie, że można by latać powyżej 300 metrów - powiedział Austriak.

Choć Kraft swój rekord ustanowił na mamucie w Vikersund, zdecydowanie bardziej woli obiekt w Planicy. - W Vikersund lecimy stosunkowo płasko nad zeskokiem. W Planicy po wyjściu z progu czujesz wysokość i wiesz, czy polecisz daleko - podkreślił Austriak. Tegoroczne mistrzostwa świata w lotach narciarskich odbędą się w dniach 19-22 marca właśnie na słoweńskim mamucie w Planicy.