Bardzo dobry wynik Andrzeja Stękały w Klingenthal. Trzech Polaków punktowało

Andrzej Stękała zajął piate miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Klingenthal. Zawodnik przesunął się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. W konkursie punktowało trzech Polaków, a wygrał Austriak Stefan Huber.

Andrzej Stękała osiągnął bardzo dobry wynik podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Polak zajął piąte miejsce, uzyskując 133 i 129 metrów. Konkurs wygrał Austriak Stefan Huber, który w swoich próbach skoczył 136 i 142 metry. Na podium stanęli także Słoweniec Ziga Jelar (133 i 136 metrów) oraz Norweg Robin Pedersen (134 i 134,5 metra).

Trzech Polaków zdobyło punkty

Punktowało także dwóch innych Polaków - na 15. miejscu rywalizację zakończył Klemens Murańka (129 i 127 metrów), a na 29. pozycji sklasyfikowano Pawła Wąska (124,5 i 120,5 metra). Poza najlepszą "trzydziestką" znaleźli się 46. Kacper Juroszek (114,5 metra) i 48. Tomasz Pilch (118,5 metra).

W klasyfikacji generalnej Andrzej Stękała awansował na szóste miejsce z dorobkiem 94 punktów i jest najwyżej sklasyfikowanym z Polaków. Na trzech pierwszych pozycjach znajdują się Austriacy - liderem jest sobotni zwycięzca Stefan Huber z 240 punktami na koncie, który wyprzedza Clemensa Leitnera o 20 i Clemensa Aignera o 30 punktów. W niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Klingenthal, który rozpocznie się o godzinie 17:00.