Historyczny występ polskich skoczkiń narciarskich. Tego jeszcze nie było

W weekend polska kadra skoczkiń narciarskich pierwszy raz w historii wystartuje w drużynowym Pucharze Świata. Do Japonii wyruszyła Nicole Konderla, która dołączy do zawodniczek, które w ostatni weekend startowały w PŚ w Sapporo.
Zobacz wideo

- To będzie historyczny weekend dla naszej żeńskiej kadry. Nasze skoczkinie po raz pierwszy w historii wystartują w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Do składu na zawody w Zao dołącza Nicole Konderla. W Zao wystartują również: Kinga Rajda, Anna Twardosz i Joanna Szwab. - przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski. 

Oznacza to, że Łukasz Kruczek spełnił jeden ze swoich celów, jakim był start w konkurach drużyn. Jeszcze w czasie letnich przygotowań mówił tak w rozmowie z nami. - Zimą chciałbym, żebyśmy startowali czwórką w dwóch zaplanowanych konkursach drużynowych. Oba są na skoczniach normalnych, dlatego to też ułatwia nam przygotowania. 

Polskie skoczkinie wystartują w konkursie drużynowym pierwszy raz w historii i od razu zaliczą awans do drugiej serii. Do konkursu w Zao zgłoszonych zostało tylko osiem drużyn. Na piątek i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne, a w sobotę zaś zostanie rozegrany konkurs drużynowy.

W poprzedni weekend w Sapporo dobrze zaprezentowała się Kinga Rajda. Polka zajęła 21. i 24. miejsce, czyli poprawiła swój najlepszy wynik w karierze. Jest to też najlepszy wynik reprezentantki Polski w historii startów w Pucharze Świata. 

Więcej o: