Bardzo dobre wiadomości dla fanów skoków przed Turniejem Czterech Skoczni

W sobotę w Oberstdorfie rozpocznie się 67. Turniej Czterech Skoczni. Prognozy pogody na weekend wyglądają bardzo pomyślnie, co jest znakomitą wiadomością dla skoczków i kibiców. Najlepsze warunki na skoczków czekać będą jednak dopiero na skoczniach w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku.
Zobacz wideo

Wszystko wskazuje na to, że pogoda nie popsuje w tym sezonie planów organizatorów Turnieju Czterech Skoczni. W trakcie kwalifikacji i konkursu w Oberstdorfie wiatr nie będzie przekraczał 3 m/s. Taka prędkość nie powinna przeszkadzać w sprawnym przeprowadzeniu rywalizacji.

Prognoza pogody w OberstdorfiePrognoza pogody w Oberstdorfie yr.no

Jeszcze lepiej ma być w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku, gdzie będzie wiało z prędkością około 2 m/s. Nieco gorzej będzie w Bischofshofen, ale wiatr wiejący z prędkością 4 m/s również nie powinien pokrzyżować planów organizatorów TCS. Silnego wiatru więc nie będzie, podobnie jak... śniegu. A przynajmniej w okolicach wszystkich skoczni, bo obiekty już są gotowe i naśnieżone. We wszystkich miejscowościach, w których odbędą się konkursy TCS temperatura powietrza będzie powyżej zera.

Turniej Czterech Skoczni zaczyna się w niedzielę

Pierwszy konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w niedzielę o godz. 16:30 w Oberstdorfie. Następnie w konkursie noworocznym skoczkowie wystąpią 1 stycznia o godz. 14:00 w Garmisch-Partenkirchen, później przeniosą się do Innsbrucku (4 stycznia, 14:00), a na koniec będą skakać w Bischofshofen (6 stycznia, 17:00). Jednym z głównych faworytów do wygrania 67. edycji TCS jest Kamil Stoch. Lider polskiej kadry, podobnie jak jego trener Stefan Horngacher, został nominowany w plebiscycie Ikony Sportu 2018. Głosy można oddawać do 7 stycznia TUTAJ.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.