Złe wieści dla Dawida Kubackiego. Oto klasyfikacja generalna PŚ

Dawid Kubacki zajmuje miejsce lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niestety, jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem jest minimalna. Po niedzielnych zawodach Polak tylko o 5 punktów wyprzedza Stefana Krafta.

Dawid Kubacki w niedzielnych zawodach na Rukatunturi zajął ostatecznie szóste miejsce, choć po pierwszej serii był na prowadzeniu. Mimo słabszej próby w finale Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stopniała ona jednak do pięciu punktów.

Dwóch Polaków w czołowej dziesiątce w Ruce, podobnie w "generalce"

Oprócz Kubackiego w niedzielnych zawodach miejsce w czołowej dziesiątce zajął jeszcze Piotr Żyła. 35-letni wiślanin zajął piąte miejsce. W drugiej serii zaprezentowali się jeszcze Kamil Stoch (14. lokata) i Paweł Wąsek (28. miejsce). Wygrali ex quo Stefan Kraft i Halvor Egner Granerud. Ten pierwszy goni Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

A jak pozostali Polacy prezentują się w "generalce"? Piotr Żyła zajmuje 5. pozycję i ma 108 punktów straty do lidera. Kamil Stoch jest dziewiętnasty, a Paweł Wąsek dwudziesty ósmy. W tym sezonie punktowali jeszcze Tomasz Pilch (37. miejsce) i Stefan Hula (42. miejsce).