Nigdy nie zgadniesz, kto to. Legendarny skoczek dał popis. Szok to mało powiedziane

Napisać, że to zaskakujące, to nic nie napisać. W fińskiej edycji show "The Masked Singer" wziął udział Janne Ahonen i dał się poznać ze strony, z której zdecydowanie nie znali go kibice za czasów kariery.

Janne Ahonen 108 razy stawał na podium zawodów Pucharu Świata, co czyni go rekordzistą wszech czasów. Ponadto Fin wygrywał Turniej Czterech Skoczni aż 5 razy i zdobył dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich. Teraz, po zakończeniu kariery skoczka, Ahonen buduje karierę gwiazdy telewizji.

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

Janne Ahonen przebrany za banana szaleje w fińskiej telewizji

Program The Masked Singer w Finlandii transmitowany jest na kanale MTV3. W produkcji udział bierze 14. celebrytów, którzy w przebraniach śpiewają znane piosenki. Występy oglądają jurorzy, których celem jest  zdemaskowanie śpiewających i ujawnienie ich tożsamości. 

Ukryty talent muzyczny postanowił zaprezentować również Janne Ahonen. Były skoczek zbierał za występy wiele pochwał i udało mu się dotrzeć aż do półfinału teleturnieju. Wcześniej spekulowano, że bananem może być były kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen, ale to właśnie Ahonen krył się za tym przebraniem. Po wielu wskazówkach trójka z czwórki detektywów wskazała pięciokrotnego zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni.

 

Zdemaskowany Ahonen powiedział, że nie jest Kimim Raikkonenem, ale wielokrotnie w życiu zdarzało mu się "jechać po bandzie".

Janne Ahonen jeszcze w maju 2022 roku pracował w muzeum motocykli w Lahti, w którym odpowiadał m.in. renowację maszyn, kwestie ich montażu oraz sprawy organizacyjne związane z działalnością muzeum. Były mistrz pełnił również funkcję eksperta fińskiej telewizji podczas konkursów skoków narciarskich.

Więcej o: