Najlepiej zarabiający skoczkowie narciarscy w tym sezonie. Kamil Stoch w czołówce

Za nami osiem konkursów bieżącego sezonu skoków narciarskich. Zawodnicy pięciokrotnie startowali w zawodach indywidualnych, a także trzykrotnie w drużynowych. Coraz lepszą formę prezentują biało-czerwoni, którzy walczą o czołowe lokaty. Z dobrymi wynikami sportowymi wiążą się również dobre wyniki finansowe. Wśród piętnastu najlepiej zarabiających skoczków w tym sezonie znajduje się aż czterech Polaków.
Z norweskich skoczków w tym sezonie nie zawodzi tylko Daniel Andre Tande Z norweskich skoczków w tym sezonie nie zawodzi tylko Daniel Andre Tande MICHAŁ ŁEPECKI

Daniel Andre Tande

Kraj: Norwegia

Zarobki: 181 800 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 3

Pierwsze miejsce w zestawieniu jest dość zaskakujące, ponieważ zajmuje je dopiero trzeci skoczek ogólnej klasyfikacji PŚ. Norweg w konkursach indywidualnych zarobił trochę mniej niż dwaj wyprzedzający go zawodnicy, ale straty - z nawiązką - odrobił w konkursach drużynowych, w których reprezentacja Norwegii nie ma sobie równych.

Richar Freitag

Kraj: Niemcy

Zarobki: 169 200 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 1

Sportowo pierwszy, finansowo drugi. Freitag do pierwszego miejsca w zestawieniu stracił kilkanaście tysięcy złotych, wszystko przez gorsze wyniki drużynowe.

Johann Andre Forfang

Kraj: Norwegia

Zarobki: 154 800 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 5

Drugi Norweg w pierwszej trójce. W tym sezonie dwukrotnie stawał na podium konkursów indywidualnych, ale ani razu nie udało mu się wygrać. Zrobił to dopiero w konkursach drużynowych.

Andreas Wellinger

Kraj: Niemcy

Zarobki: 149 940 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 2

Wicelider Pucharu Świata. Sezon zaczął dość przeciętnie, ponieważ w Wiśle zajął dopiero 9. miejsce. Później jednak było już tylko lepiej. W czterech ostatnich konkursach tylko raz spadł poza podium - w pierwszym dniu zmagań w Niżnym Tagile był czwarty.

Robert Johansson

Kraj: Norwegia

Zarobki: 127 800 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 10

27-latek indywidualnie w tym sezonie prezentuje się bardzo przeciętnie. Zdarzają mu się bardzo dobre konkursy, jak ten w Ruce, gdzie był siódmy, czy w Titisee-Neustadt, gdzie był piąty, ale zdarzają mu się też te zdecydowanie słabsze, w których wypada poza pierwszą dwudziestkę.

Kamil Stoch

Kraj: Polska

Zarobki: 103 680 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 6

Lider reprezentacji Polski, jeden z nielicznych zawodników, który w zestawieniu finansowym zajmuje tę samą pozycję, jak w klasyfikacji sportowej. 30-latek bardzo udanie rozpoczął sezon, w Wiśle był bowiem drugi. Później było już nieco gorzej, kolejno zajmował 20., 15., 7. i 6. miejsce. Lepiej wiodło mu się w konkursach drużynowych, gdzie Polacy dwukrotnie stawali na podium.

Johann Andre Forfang, Anders Fannemel i Noriaki Kasai Johann Andre Forfang, Anders Fannemel i Noriaki Kasai DAISUKE SUZUKI/AP

Anders Fannemel

Kraj: Norwegia

Zarobki: 100 800 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 20

Fannemel jest najniżej sklasyfikowanym zawodnikiem Pucharu Świata, który znalazł się w gronie najlepiej zarabiających zawodników. Wszystko dzięki trzem wygranym konkursom drużynowym z reprezentacją Norwegii.

Stefan Kraft Stefan Kraft GRZEGORZ CELEJEWSKI

Stefan Kraft

Kraj: Austria

Zarobki: 93 420 zł

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 4

Jeden z głównych faworytów do wygrania bieżącej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. W bieżącym sezonie na podium stawał dwukrotnie - w Wiśle i Niżnym Tagile, gdzie zajmował 3. miejsce.

Markus Eisenbichler

Kraj: Niemcy

Zarobki: 86 400

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 9

Reprezentant Niemiec w tym sezonie skacze bardzo przeciętnie. Aż trzy razy wypadał poza czołową dziesiątkę, a na podium nie wskoczył jeszcze ani razu. Jego najlepszymi wynikami były dwa czwarte miejsca.

Dawid Kubacki

Kraj: Polska

Zarobki: 79 920

Miejsce w klasyfikacji PŚ: 11

Drugi Polak w czołowej dziesiątce najlepiej zarabiających skoczków narciarskich w tym sezonie. 27-latek od początku sezonu prezentuje bardzo przyzwoitą formę, zarówno w konkursach indywidualnych, jak i drużynowych, w których jest bardzo pewnym punktem drużyny Stefana Horngachera.

Piotr Żyła podczas konkursu drużynowego zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. 21 stycznia 2017 Piotr Żyła podczas konkursu drużynowego zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. 21 stycznia 2017 Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Piotr Żyła (12), Maciej Kot (13), Stefan Hula (24), Jakub Wolny (39)

Zarobki Piotra Żyły: 77 760 zł

Miejsce Piotra Żyły w klasyfikacji PŚ: 13

------------------------------------------

Zarobki Macieja Kota: 63 000 zł

Miejsce Macieja Kota w klasyfikacji PŚ: 16

-------------------------------------------

Zarobki Stefana Huli: 24 480 zł

Miejsce Stefana Huli w klasyfikacji PŚ: 16

-------------------------------------------

Zarobki Jakuba Wolnego: 2880 zł

Miejsce Jakuba Wolnego w klasyfikacji PŚ: 38