Skoki Narciarskie. Miały być skoki i emocje, a był tylko wiatr i śnieg [GALERIA]

To miało być wielkie święto skoków, a dla nas, Polaków, okazja do zobaczenia z powrotem na skoczni Kamila Stocha w oficjalnym konkursie. Pogoda pokrzyżowała jednak plany organizatorów, a zawody Oberstdorfie odbędą się w poniedziałek o 17:30. To miało być wielkie święto skoków, a dla nas, Polaków, okazja do zobaczenia z powrotem na skoczni Kamila Stocha w oficjalnym konkursie. Pogoda pokrzyżowała jednak plany organizatorów, a zawody Oberstdorfie odbędą się w poniedziałek o 17:30. Kerstin Joensson (AP Photo/Kerstin Joensson)
Kibice bardzo długo wierzyli, że pogoda wreszcie się odmieni i będą mogli podziwiać na skoczni najlepszych skoczków świata. Dostali jednak tylko wiatr, śnieg i jedenaście, bardzo ryzykownych skoków. Kibice bardzo długo wierzyli, że pogoda wreszcie się odmieni i będą mogli podziwiać na skoczni najlepszych skoczków świata. Dostali jednak tylko wiatr, śnieg i jedenaście, bardzo ryzykownych skoków. Matthias Schrader (AP Photo/Matthias Schrader)
Zawody, które pierwotnie miały rozpocząć się o 16:30 były regularnie przekładane. Taki obraz na monitorach mieli ludzie odpowiedzialni za puszczanie skoczków przez znaczną większość czasu. Zawody, które pierwotnie miały rozpocząć się o 16:30 były regularnie przekładane. Taki obraz na monitorach mieli ludzie odpowiedzialni za puszczanie skoczków przez znaczną większość czasu. MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS
Chorągiewki wskazujące siłę wiatru pozostawały w nieustannym ruchu i mimo jakichkolwiek perspektyw na poprawę pogody, zawody zostały przełożone dopiero po trzech godzinach. Chorągiewki wskazujące siłę wiatru pozostawały w nieustannym ruchu i mimo jakichkolwiek perspektyw na poprawę pogody, zawody zostały przełożone dopiero po trzech godzinach. MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS
Robert Kranjec Robert Kranjec Matthias Schrader / AP (AP Photo/Matthias Schrader)
Kibice w ciągu trzech godzin zobaczyli zaledwie jedenastu skoczków. Kibice w ciągu trzech godzin zobaczyli zaledwie jedenastu skoczków. Kerstin Joensson / AP (AP Photo/Kerstin Joensson)
Kibice zgromadzeni na dole skoczni liczyli na to, że na tym telebimie będą mogli zobaczyć popisy skoczków oraz rezultaty dzisiejszego konkursu. Czas jednak mijał, a jedyne co widzieli, to komunikaty o kolejnych zmianach decyzji w kwestii rozpoczęcia konkursu. Kibice zgromadzeni na dole skoczni liczyli na to, że na tym telebimie będą mogli zobaczyć popisy skoczków oraz rezultaty dzisiejszego konkursu. Czas jednak mijał, a jedyne co widzieli, to komunikaty o kolejnych zmianach decyzji w kwestii rozpoczęcia konkursu. Kerstin Joensson / AP (AP Photo/Kerstin Joensson)
Wolontariusze regularnie pracowali nad tym, by tory były czyste i godowe do skoków, co utrudniał ciągle padający śnieg. Ich praca okazała się jednak daremna. Wolontariusze regularnie pracowali nad tym, by tory były czyste i godowe do skoków, co utrudniał ciągle padający śnieg. Ich praca okazała się jednak daremna. Matthias Schrader / AP (AP Photo/Matthias Schrader)
W końcu po długim czasie oczekiwania podjęto oczywistą decyzję o przełożeniu konkursu, który - miejmy nadzieję - rozpocznie się w poniedziałek o 17:30. W końcu po długim czasie oczekiwania podjęto oczywistą decyzję o przełożeniu konkursu, który - miejmy nadzieję - rozpocznie się w poniedziałek o 17:30. MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tak będą jutro wyglądać skoki w Oberstdorfie... Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tak będą jutro wyglądać skoki w Oberstdorfie... Daniel Karmann / AP (AP Photo/dpa,Daniel Karmann)